Symboliczna zmiana na giełdzie

opublikowano: 20-01-2019, 22:00

Piątek 18 stycznia był ostatni dniem notowań na GPW spółki Próchnik, jednej z pięciu, od których zaczęła się historia warszawskiej giełdy.

Spółka wskutek upadłości została wykluczona z obrotu. Do obrotu tego dnia weszły natomiast akcje firmy QuarticOn, specjalizującej się w technologii sztucznej inteligencji, m.in. systemach wsparcia i personalizacji procesów sprzedaży w internecie. Pierwszy dzień na NewConnect nie był jednak zbyt udany — kurs spadł względem ceny z ubiegłorocznej oferty prywatnej, objętej przez fundusz Acatis.

— Nasze systemy wykorzystywane są m.in. w Czechach i Słowacji, Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, a nawet Arabii Saudyjskiej. Teraz próbujemy rozgościć się na dobre, na największej Europejskiej wyspie — Wielkiej Brytanii i pozyskujemy coraz więcej klientów i notujemy ponadprzeciętny wzrost — podkreślał podczas debiutu Paweł Wyborski, prezes i założyciel spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu