Symboliczny debiut spółki Krka

KZ
opublikowano: 12-04-2012, 00:00

GIEŁDY

Dopiero po ponad godzinie sesji w środę na GPW zawarto pierwszą transakcję akcjami słoweńskiej spółki Krka. Kurs wzrósł o 0,94 proc., do 204 zł. Walory Krki notowane są także na giełdzie w Lublanie.

Kapitalizacja firmy przekracza 1,7 mld EUR (7,2 mld zł), a jej roczne przychody — 1 mld EUR (4,2 mld zł). W 2011 r. zysk netto przekroczył 162 mln EUR. Krka produkuje leki dla ludzi i weterynaryjne, a także preparaty bez recepty i kosmetyki. Firma ma fabryki w Słowenii, Rosji, Chorwacji, a także w Polsce — w Warszawie.

Zatrudnia w sumie 7,6 tys. osób. Do obrotu na GPW wprowadzono 35 mln akcji. Przedstawiciele spółki liczą, że tzw. dual listing (równoległe notowanie na kilku parkietach) zwiększy płynność obrotu i przyciągnie nowych inwestorów. Średnia wartość obrotów akcjami Krka za ostatnie 12 miesięcy to zaledwie 0,6 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu