Symulacja aukcji OZE

opublikowano: 16-08-2018, 22:00

Czerwcowa nowelizacja ustawy o OZE ma stymulować rozwój polskiego rynku odnawialnych źródeł energii.

Mechanizmem wpływającym na rozwój instalacji, a w efekcie zbliżającym Polskę do wypełnienia celów UE w zakresie udziału źródeł odnawialnych w produkcji energii elektrycznej, są aukcje OZE. W ten sposób będzie rozstrzygnięte wsparcie dla około 2,5 GW nowych instalacji, których wartość szacowana jest na kilkanaście miliardów złotych. Aby efektywnie się do tego przygotować, konieczne jest dopracowanieoptymalnej strategii licytowania, w czym może pomóc symulacja aukcji OZE Zielone Aukcje, przygotowana przez PwC, PSEW oraz kancelarię K&L Gates, która rozpoczyna się 21 sierpnia 2018 r. na portalu zieloneaukcje2018.pl.

Dzięki wiedzy zdobytej podczas próbnych aukcji inwestorzy będą mogli przygotować się do rzeczywistego procesu. Symulacja Zielone Aukcje zostanie przeprowadzona z zachowaniem anonimowości uczestników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

OZE