Syndyk Universalu porządzi kursem

Marcin Goralewski
28-05-2004, 00:00

Syndyk Universalu zdecydowany jest sprzedać akcje Unimilu w wolnym obrocie jednemu inwestorowi.

Dzisiaj na giełdzie zadebiutuje nieco ponad 50 tys. akcji Unimilu, największego producenta prezerwatyw w Polsce. Według wyceny rynkowej, pakiet wart jest 2,35 mln zł.

Papiery na parkiet

— To papiery, które powstały na skutek zamiany walorów uprzywilejowanych na akcje na okaziciela. Taki wniosek złożył ich właściciel — syndyk Universalu — mówi Grzegorz Winogradzki, prezes krakowskiej firmy.

50 tys. akcji to niecałe 5 proc. kapitału i tyle samo głosów.

— Zważywszy na naszą bardzo małą płynność (akcje Unimilu handlowane są w systemie podwójnego fixingu i transakcje nimi nie są zbyt częste — red.), nie sądzę, aby syndyk chciał sprzedać akcje na parkiecie. Wiązałoby się to z ostrą przeceną naszych walorów — uważa prezes Unimilu.

— Za wcześnie mówić o konkretnych ofertach. Akcje Unimilu zamierzam sprzedać na giełdzie jednemu inwestorowi, jak się tylko znajdzie. Nie będzie wyprzedaży po jednej sztuce. Transakcję przeprowadzę nie wcześniej niż za tydzień. Cena? Liczę na nieco wyższą niż rynkowa — mówi Daniel Dębecki, syndyk Universalu.

Nieoficjalnie wiadomo, że zarówno instytucje finansowe, jak i osoby prywatne składały syndykowi propozycje odkupu udziałów.

Chora matka

Większościowy pakiet akcji Unimilu (około 70 proc.) należy do Condomi, przeżywającego finansowe problemy niemieckiego inwestora branżowego. Trwają negocjacje z wierzycialmi. Kłopoty Condomi nie dotyczą Unimilu, który niedawno zapowiedział, że podzieli się z akcjonariuszami zyskami. Po trzech kwartałach (rok obrachunkowy kończy się w czerwcu) spółka zarobiła 3,16 mln zł, przy 27 mln zł przychodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Syndyk Universalu porządzi kursem