Synthosowi grozi mocna przecena (ANALIZA TECHNICZNA)

Notowania Synthosu są poważnie zagrożone spadkiem poniżej psychologicznej bariery 4 zł, ostrzega analiza techniczna.

Kurs chemicznej spółki wybił się dołem z lekko rosnącego kanału, który opisywał wykres przez ostatnie 2,5 roku. To oznacza zmianę średnioterminowego trendu na spadkowy. Zgodnie z tym scenariuszem po wykonaniu ruchu powrotnego do przełamanego wsparcia (4,31 zł) kolejna fala wyprzedaży powinna zepchnąć kurs na nowe minima. Teoretyczny zasięg zniżek to szerokość kanału, a to oznacza, że dno bessy w notowaniach spółki mogłoby wypaść na wysokości 3,40 zł (co oznaczałoby spadek cen o kolejne 17 proc.).


Dwa kanały opisujące notowania Synthosu: długoterminowy lekko rosnący i średnioterminowy zniżkujący. Strzałkami zaznaczono możliwe zachowanie kursu w scenariuszu bazowym. Źródło: „PB”, Bloomberg.

Dwa kanały opisujące notowania Synthosu: długoterminowy lekko rosnący i średnioterminowy zniżkujący. Strzałkami zaznaczono możliwe zachowanie kursu w scenariuszu bazowym
„PB”, Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane