Systemics-PAB na fali przejęć

Spółka badająca jakość usług telekomów kupiła firmę z Belgii. Do takich transakcji ustawiła się kolejka chętnych z całego świata.

Kolejne przejęcie Systemics- -PAB, firmy oferującej kompleksowe badanie jakości usług telekomunikacyjnych: właśnie stała się właścicielem belgijskiej Commsquare. — Znamy tę firmę od 10 lat, a współpracujemy od trzech. Właściciel Commsquare doszedł do wniosku, że spółka jest zbyt mała, by startować w dużych przetargach, i zaproponował, by dołączyć ją do naszej grupy. Commsquare działa głównie na terytorium Beneluksu, a także w Afryce Północnej i Grecji, więc się uzupełniamy — mówi Paweł Biskupski, prezes i założyciel Systemics-PAB.

ZASIĘG ROŚNIE:
Zobacz więcej

ZASIĘG ROŚNIE:

Chcemy być liderem w badaniach porównawczych jakości sieci mobilnych w regionie EMEA. W tym roku zdobyliśmy zlecenia w kilkunastu nowych krajach, m.in. dla TRA, regulatora telekomunikacyjnego z Bliskiego Wschodu — mówi Paweł Biskupski, założyciel i prezes Systemics-PAB. ARC

Nie ujawnia wartości transakcji. Polska spółka kupiła wszystkie akcje Commsquare, w 2/3 zapłaciła gotówką (własne fundusze i pożyczka z banku), a pozostałą wartość stanowił pakiet 10 proc. dodatkowo wyemitowanych udziałów Systemics-PAB. — Dotychczasowy właściciel pozostaje prezesem belgijskiej spółki. Pracujemy nad podziałem kompetencji w ramach grupy — dodaje Paweł Biskupski.

Na radarze

Wieści o konsolidacji rynku przez Systemics-PAB poszły w świat. — Kilka następnych firm, z różnych regionów geograficznych, chce do nas dołączyć. Rozważamy dalsze przejęcia, które sfinansujemy być może z pieniędzy od funduszy — mówi prezes Systemics-PAB. Na tapecie są m.in. USA. — To plan na 2017 r. Jedna z firm, która chce się z nami połączyć, ma spółkę zależną w USA. Rozmawiamy też z partnerami, którzy proponują nam pomoc w zdobyciu tego rynku. Poza tym jedna z firm, które możemy przejąć, 95 proc. działalności prowadzi właśnie na rynku amerykańskim.Możliwości jest kilka — wymienia Paweł Biskupski.

Dobre połączenia

Od kwietnia Systemics-PAB ma 100 proc. udziałów w szwajcarskiej spółce Nexus Telecom. Jest też współudziałowcem w polskiej firmie NetQPro. Łącznie w spółkach z grupy pracuje ponad 200 osób, a obroty przekraczają 120 mln zł. Systemics-PAB z siedzibą w Warszawie ma biura i spółki zależne w Niemczech, Szwajcarii, Irlandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Grecji, Rosji, Jordanii, Kanadzie i Malezji. Głównymi klientami firmy są: Vodafone, T-Mobile, Orange, MTS, A1 Telekom Austria, Umniah, TRA, Vimpelcom, Huawej i Nokia.

Firma wykonuje m.in. pomiary porównawcze i monitoring jakości usług, pomiary i usługi optymalizacyjne, audyty sieci i testy wydajnościowe czy monitorowanie jakości wideo w sieciach stałych i mobilnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Systemics-PAB na fali przejęć