Szansa na nagrody dla innowacyjnych

opublikowano: 08-08-2012, 00:00

Innowator Mazowsza to tytuł, który czeka na regionalnych przedsiębiorców stawiających na nowe rozwiązania.

Już po raz czwarty władze województwa mazowieckiego organizują konkurs promujący osoby innowacyjne. Zmagania są przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorców oraz naukowców. W kategorii „Młoda innowacyjna firma” o nagrody mogą się ubiegać osoby, które założyły firmę na Mazowszu i prowadzą działalność nie dłużej niż 10 lat.

Konkurs wyłoni najbardziej innowacyjne produkty, usługi i technologie udokumentowane i stosowane w praktyce biznesowej najwyżej od 5 lat. Chodzi o rozwiązania technologiczne, organizacyjne i marketingowe. To ostatni dzwonek na zgłoszenia — aplikacje konkursowe można przesyłać tylko do piątku. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Zdobywca tytułu „Innowator Mazowsza” otrzyma 25 tys. zł. Przedsiębiorca, który zajmie drugie miejsce, dostanie 15 tys. zł, a trzecie — 10 tys. zł. Czołówka może liczyć także na dodatkowe nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów konkursu — m.in. doradztwo dotyczące założenia spółki, konsultacje na temat dofinansowania z funduszy unijnych i bezpłatne prowadzenie pełnej księgowości.

Najlepsi otrzymają też bezpłatne konsultacje z możliwości ochrony innowacyjnego rozwiązania i bezpłatne przygotowanie dokumentacjizgłoszeniowej do Urzędu Patentowego RP. Drugą kategorią konkursu jest „Innowacyjny młody naukowiec”. W niej nagradzani będą autorzy kreatywnych osiągnięć naukowych — udokumentowanych prac doktorskich zawierających innowacyjne rozwiązania, które nadają się do zastosowania w praktyce biznesowej.

Ta kategoria jest przeznaczona dla osób do 35. roku życia, które mają zakończony przewód doktorski lub stopień doktora uzyskany w ciągu ostatnich trzech lat. Zwycięzca zmagań dostanie 10 tys. zł, a zdobywcy kolejnych miejsc — odpowiednio 7 tys. zł i 5 tys. zł. Więcej informacji na temat konkursu, w tym regulamin i wymagane dokumenty, można znaleźć na stronie internetowej: www.innowacyjni.mazovia.pl.

WAŻNA DATA

10.08

Tego dnia mija termin przesyłania zgłoszeń do konkursu.

Zgłoś się

Zainteresowani powinni składać wnioski osobiście lub przesyłać je pocztą na adres: Departament Strategii i Rozwoju Regionalnego Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego al. Solidarności 61 03-402 Warszawa

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu