Szarapowa nie ucierpi z powodu wpadki dopingowej

opublikowano: 08-03-2016, 09:05

Wykrycie dopingu u Marii Szarapowej może kosztować rosyjską tenisistkę udział w olimpiadzie w Rio oraz 298 tys. USD, które nieuczciwie zdobyła w styczniu podczas turnieju Australian Open.

Poza tym Szarapowej nie poniesie istotnych strat. Rosyjska tenisistka zarobiła w 2015 roku 29,7 mln USD, najwięcej wśród wszystkich światowych sportsmenek. Tylko 23 proc. tej kwoty zostało przez nią zdobyte na kortach. Szarapowa dostała 23 mln USD w ubiegłym roku od sponsorów, m.in. Avon Products, Nike, Tag Heuer International i Evian. Do listy tych firm dołączyło też Porsche.

Maria Szarapowa
Maria Szarapowa
Bloomberg

Tymczasem Paul Swangard, były szef Warsaw Sports Marketing Center na Uniwersytecie Oregonu uważa, że kontrakty sponsorskie rosyjskiej tenisistki nie są zagrożone.

- Ona ma zbyt dużą wartość i siłę marketingowego oddziaływania aby podzielić los sportowców z dyscyplin jak lekkoatletyka czy kolarstwo. Nikt nie podnieca się nią dlatego, że ma najszybszy serw – powiedział  Swangard.

Jednak we wtorek Nike poinformowało o zawieszeniu relacji z Szarapową z powodu informacji o stosowaniu przez nią dopingu. Amerykańska spółka oświadczyła, że jest "zasmucona i zaskoczona" ostatnimi doniesieniami. Nike zainteresowało się 28-letnią Szarapową kiedy miała 11 lat.

Z drugiej strony, jak podaje PAP, prezes Rosyjskiej Federacji Tenisowej Szamil Tarpiszczew ogłosił, że oczekuje, iż Maria Szarapowa wystąpi w sierpniowych igrzyskach w Rio de Janeiro.

Czytaj więcej o wpadce dopingowej Marii Sharapowej >>>

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane