Szczecin chce mieć Fabrykę Wody

TM, DI
opublikowano: 17-03-2016, 16:47

Na terenie dawnego kąpieliska Gontynka ma powstać centrum edukacyjno-rozrywkowo-sportowe. Koszt inwestycji – 100 mln zł.

Kilka lat temu Szczecin przymierzał się do budowy akwaparku w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Z tamtego projektu nic jednak nie wyszło. Samorząd nie porzucił jednak tej idei. Teraz promują ją w rozszerzonym wydaniu. 

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina

 „Fabryka Wody to wodny park edukacyjny, w centrum Szczecina, o regionalnym i transgranicznym zasięgu. Stawiając na doświadczenie obcowania z wodą, projekt zakłada połączenie w jednym miejscu: rekreacji, rozrywki  i edukacji.  To kolejne przedsięwzięcie osadzone w wizji rozwoju miasta - ekologicznej  metropolii  otoczonej wodą i zielenią” – czytamy na miejskiej stronie.

- Stawiamy na fachowców w procesie realizacji inwestycji – od wstępnego biznesplanu, przez założenia konkursowe po konsultacje projektów architektonicznych i wykonawczych. Celem jest optymalizacja kosztów budowy akwaparku oraz przeprowadzenie całej inwestycji sprawnie i w terminie – mówi Piotr Krzystek prezydent Szczecina.

Koszt inwestycji jest szacowany na 100 mln zł.  W kwietniu lub maju zostanie ogłoszony konkurs na koncepcję architektoniczną. Jego rozstrzygnięcie zaplanowano na ostatni kwartał 2016 r. 

Akwapark zostanie zbudowany na terenie dawnego kąpieliska Gontynka.
 
„Niezwykle ważny będzie walor edukacyjny. Nauka przez zabawę to najważniejsze założenie Fabryki Wody. Ścieżka edukacyjna zostanie opracowana w oparciu o podstawę programową nauczania przyrody, fizyki, chemii i biologii, a w związku z tym może stanowić alternatywną formę realizacji zajęć szkolnych na każdym etapie edukacyjnym oraz aktywizacji społeczeństwa w ramach zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Koncepcja edukacyjna jest opracowywana przez szczecińskich naukowców Zofię Kuklę oraz profesora Marka Golkę” – informuje miasto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM, DI

Polecane