Szczecin nie rezygnuje z budowy Fabryki Wody

AR
opublikowano: 23-04-2019, 16:55

Przetarg na aquapark Fabryka Wody w Szczecinie, w którym wszystkie oferty przekraczały kosztorys miasta, jest blisko rozstrzygnięcia - wynika z oficjalnych informacji.

- Dokumentacja złożona przez oferenta, który zaproponował najniższą cenę jest kompletna. Oferent ten przekazał również dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu. Przed formalnym wyborem najkorzystniejszej oferty, spółka Fabryka Wody występuje do banków o oferty na kredyt mający na celu sfinansowanie budowy - informuje urząd miasta w Szczecinie. 

W przetargu na budowę parku wodnego z funkcjami sportowymi, rekreacyjnymi i edukacyjnymi, który ogłoszono w październiku ub. roku, ofert nie brakowało. Złożyło je aż pięciu potencjalnych wykonawców. Wszystkie z nich przekraczają jednak kwotę, jaką miasto zaplanowało na tę inwestycję, czyli 312,8 mln zł. Najtańsza oferta, złożona przez konsorcjum Alstal, opiewa na blisko 350 mln zł. Najdroższa - firmy PORR - przekracza 414 mln zł. 

Po przeanalizowaniu ofert komisja przetargowa ze spółki celowej Fabryka Wody uznała, że najkorzystniejsza cenowo oferta, spełnia wszystkie wymagania formalne. Ostateczną decyzję w sprawie wyboru oferty podejmie, gdy otrzyma oferty banków i pozytywną decyzję o przyznaniu kredytu. 

Szczeciński aquapark ma mieć ogromną halę z basenami rekreacyjnymi, zjeżdżalniami, basenem sportowym, strefą wellness i jednym z największych w Polsce saunariów. Na zewnątrz mają się znaleźć baseny rekreacyjne oraz plaża. W planach jest też budowa strefy sportowej oraz rozrywkowej z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią i kortami do squasha. Obok hali basenowej  ma powstać edukatorium, gdzie pojawią się wystawy oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą.

Wykonawca będzie mieć 30 miesięcy (od dnia podpisania umowy) na przeprowadzenie robót budowlanych. 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy