Szczeciński stadion jednak z czwartą trybuną

PAP, DI
opublikowano: 14-11-2016, 17:22

Projekt nowego stadionu w Szczecinie będzie zmieniony po protestach kibiców.

W obecności prezesa spółki Ekstraklasa SA Dariusza Marca przedstawiciele władz Szczecina, piłkarskiego klubu Pogoń i projektant Janusz Pachowski podpisali umowę w sprawie ukończenia projektu nowego stadionu piłkarskiego w stolicy Pomorza Zachodniego.

Umowa trójstronna dotyczy niejako „dokończenia” projektu. Miasto ma bowiem od maja tego roku prawomocne pozwolenie na przebudowę obecnego stadionu, który miałby nadal trzy trybuny. Od kilkunastu miesięcy kibice i klub piłkarski domagali się wybudowania stadionu z czteroma trybunami. Ostatecznie doszło do konsensusu m.in. dzięki temu, że koszt doprojektowania brakującej trybuny bierze na siebie Pogoń Szczecin SA.

„Zapłacimy za to prawie milion złotych” – poinformował prezes klubu Jarosław Mroczek.

Trybunę wschodnią, tak jak i całą resztę stadionu zaprojektuje pracowania PPiP Janusza Pachowskiego. „Prace projektowe na podstawie już zatwierdzonej koncepcji powinny się skończyć w czerwcu przyszłego roku” – zadeklarował projektant.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu