Czytasz dzięki

Szczury opanowały fontannę di Trevi

opublikowano: 20-07-2015, 13:04

Fontanna di Trevi w Rzymie to jedna z największych atrakcji turystycznych tego miasta. Niestety, ostatnio opanowały ją szczyry wychodzące o zmierzchu z kanałów.

Fontanna jest obecnie restaurowana. Nie ma w niej wody od grudnia 2014 roku. Według roma.corriere.it, nawet 20 szczurów robi sobie ze słynnej fontanny każdego dnia o zmierzchu „plac zabaw”. Nie tylko z fontanny. Gryzonie biegają po całym placu przy którym znajduje się jedna z największych atrakcji „wiecznego miasta”. 

Bloomberg

- To wstydliwy spektakl, którego świadkami są już nie tylko mieszkańcy Rzymu, ale także całego świata. Widziałem tysiące turystów fotografujących szczury, wskazujących je sobie i rechoczących – powiedział włoskiemu serwisowi jeden z mieszkańców stolicy Włoch.

Jego zdaniem, harce szczurów po di Trevi trwają już około pół roku, ale pisemne skargi do władz lokalnych pozostają bez odpowiedzi.

Nie brak opinii, że obecność szczurów wiąże się z pozostawianiem na ulicy przez całą noc przez właścicieli pobliskich restauracji koszy pełnych odpadków jedzenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.it

Polecane