Szczyt w Brukseli potrwa do skutku

Albert Stawiszyński
opublikowano: 22-10-2002, 00:00

Przewodnicząca Unii Europejskiej Dania rozważa możliwość przedłużania rozpoczynającego się w tym tygodniu szczytu w Brukseli tak długo, aż przywódcy „piętnastki” porozumieją się w sprawie finansowania rozszerzenia o nowe kraje, w tym Polskę. Informację taką podała w poniedziałek francuska agencja AFP, powołując się na źródła dyplomatyczne.

— Szczyt będzie trwał dopóty, dopóki nie będzie decyzji w sprawach finansowych — powiedział AFP jeden z dyplomatów w kuluarach trwającego w Luksemburgu posiedzenia Rady Ministrów Spraw Zagranicznych UE.

Na czwartkowo-piątkowym szczycie europejscy przywódcy mają uzgodnić ofertę finansową dla przyszłych nowych członków. Problemem jest to, że Niemcy i Holandia, którym kibicuje kilka stolic unijnych, uważają, że Unia nie może okazać się dla nich tak „hojna”, jak proponuje Komisja Europejska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Albert Stawiszyński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Szczyt w Brukseli potrwa do skutku