Szef AXA Polska nie dostał zgody KNF

MGA
opublikowano: 24-05-2016, 18:25

Michał Kwieciński, który od ubiegłego roku kieruje ubezpieczycielem, dostał czerwoną kartkę od nadzoru.

Komisja Nadzoru Finansowego nie była łaskawa dla Michała Kwiecińskiego. Najpierw kazała mu czekać dziewięć długich miesięcy na rozpatrzenie sprawy jego prezesury w AXA Polska. We wtorek nie wyraziła na nią zgody.

Zobacz więcej

Michał Kwieciński

MW

Zdaniem regulatora, kandydat nie daje „rękojmi do prowadzenia spraw zakładu ubezpieczeń w sposób należyty”. Decyzja nadzoru nie była jednogłośna. Kandydaturę Michała Kwiecińskiego poparł Andrzej Jakubiak, przewodniczący nadzoru. Przeciwko było czterech pozostałych członków KNF. Co ciekawe departament UKNF, który zajmował się sprawą, rekomendował wyrażenie zgody.

Według naszych nieoficjalnych informacji, przyczyną decyzji KNF jest działalność Michała Kwiecińskiego w poprzedniej firmie. Przez ponad osiem lat pracował w Liberty Direct, które jako oddział hiszpańskiego towarzystwa nie podlegało polskiemu nadzorowi. Dodatkowo prowadziło agresywną politykę zdobywania rynku, co w segmencie ubezpieczeń majątkowych oznacza napędzanie wojny cenowej. W jej efekcie w ubiegłym roku branża ubezpieczeniowa straciła 1 mld zł na sprzedaży polis komunikacyjnych.

Więcej w jutrzejszym PB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu