Szef BMW Harald Krüger składa rezygnację

opublikowano: 05-07-2019, 13:10

Harald Krüger opuszcza BMW. Nie przedłuży kontraktu na stanowisko prezesa. Według informacji Spiegel.de, menedżer chce uprzedzić nieuchronne odwołanie przez radę nadzorczą.

Obecny prezes BMW nie przedłuży kontraktu, który wygasa w kwietniu 2020 r., zapowiedział producent samochodów. Rada nadzorcza omówi sukcesję Krügera w dniu 18 lipca. Krügerowi zarzuca się brak zdecydowanego podejścia do kwestii elektromobilności.

Zobacz więcej

Harald Krüger

Bloomberg

- Po ponad dziesięciu latach pracy w zarządzie, w tym po ponad czteroletnim okresie pełnienia funkcji prezesa BMW Group, chcę teraz zmienić swoją orientację zawodową - powiedział Krüger.

Krüger jest prezesem zarządu BMW od maja 2015 roku. 53-letni inżynier pracuje w Grupie od 1992 r. Przewodniczący rady nadzorczej Norbert Reithofer oświadczył, że przyjął tę informację "z szacunkiem i zrozumieniem".

Krüger jest obarczany winą za utratę przez BMW pozycji jako marki numer jeden w segmencie premium. Od 2016 r. Mercedes sprzedaje więcej samochodów niż flagowa marka BMW. Ponadto strategia firmy w zakresie elektromobilności jest branży postrzegana jako mało odważna.

Jako jego następcy wymieniani są Klaus Fröhlich, szef działu rozwoju oraz Oliver Zipse, szef produkcji.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy