Szef Facebooka spotkał się z Bonim

DI
opublikowano: 23-05-2013, 01:14

Szef portalu poinformował na spotkaniu z polskim ministrem, że wśród rekrutów w jego firmie większą reprezentację mają tylko Indie.

Mark Zuckerberg, współzałożyciel i prezes największego portalu społecznościowego świata odwiedził Polskę i spotkał się z Michałem Bonim, szefem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji (MAC).

Minister Michał Boni i Mark Zuckerberg FOT. mac.gov.p
Minister Michał Boni i Mark Zuckerberg FOT. mac.gov.p
None
None

- O znaczeniu polskiego sektora ICT, o ochronie danych osobowych i o roli Polski w obronie wolności w internecie, rozmawiał minister Michał Boni z Markiem Zuckerbergiem, założycielem i prezesem serwisu społecznościowego Facebook, który w Polsce przebywa na wakacjach - czytamy w komunikacie MAC.

Minister Boni chwalił Polskę i poinformował Zuckerberga, że sektor ICT zatrudnia u nas 174 tys. osób, a polski rynek IT i jest wart 31,3 mld złotych. Polityk dodał, że 10 lat temu tylko 10 proc. Polaków korzystało z internetu.

Najciekawszą informacją podzielił się jednak podczas spotkania szef Facebooka, według którego polscy specjaliści są realną siłą w strukturach portalu.

- Mark Zuckerberg stwierdził, że Polska jest dla jego firmy najważniejszym krajem w tej części Europy i wśród programistów rekrutowanych przez Facebooka, Polacy są drugą największą grupą – po Indiach i przed Chinami - podaje ministerstwo na swojej stronie internetowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane