Szef Fed w Dallas za przerwą w podwyżkach stóp

opublikowano: 03-01-2019, 14:04

Zarządzający Fed w Dallas Robert Kaplan powiedział, że przecena na rynkach finansowych skłania go do opowiedzenia się za przerwaniem dalszych podwyżek stóp procentowych dopóki nie dojdzie do uspokojenia sytuacji.

Kaplan powiedział, że Fed powinien wstrzymać się od zmian stóp przynajmniej przez „kilka najbliższych kwartałów”.

Robert Kaplan, szef Fed z Dallas
Zobacz więcej

Robert Kaplan, szef Fed z Dallas fot. Bloomberg

- Nie powinniśmy podejmować żadnych dalszych działań dopóki niektóre niepewności nie zostaną rozstrzygnięte – powiedział szef Fed w Dallas.

Kaplan podkreślił, że nie rozważał obniżenia stóp procentowych. Potwierdził, że jest otwarty w sprawie zwolnienia tempa redukcji sumy bilansowej Fed.

Wielu analityków wskazywało na obawy inwestorów, że redukowanie przez bank centralny sumy bilansowej powoduje zmniejszenie płynności na rynkach.

Kaplan nie uczestniczy w tym roku w głosowaniu zmian wysokości stóp, ale jego wypowiedzi są uważnie słuchane, bo zasiada w komisji komunikacji z rynkiem w banku centralnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu