Szef Geo chce do nadzoru Ganta

EG
opublikowano: 14-06-2012, 00:00

Nowy akcjonariusz Ganta będzie dokupował akcje, jeśli porozumie się z rodziną Antkowiaków.

W projektach uchwał na walne Gant Development 22 czerwca jest odwołanie z rady nadzorczej dwóch członków i powołanie jednego. Czy zajmie je Adam Zaremba Śmietański?

— Myślę, że byłoby to pożyteczne zarówno dla Ganta, jak i akcjonariuszy. Jednak nie wiem, czy walne zmieni całą radę, powoła jednego czy więcejczłonków — mówi Adam Zaremba Śmietański. Adam Zaremba Śmietański, prezes krakowskiego dewelopera Geo, Mieszkanie i Dom, w maju ujawnił się w akcjonariacie Ganta z pakietem 5,6 proc. akcji i 5 proc. głosów.

— Dalszy zakup akcji jest uzależniony od decyzji o połączeniu Geo i Ganta. Jednak do tego daleka droga. Geo i Gant próbowały już rozmów o aliansach kapitałowych, ale bez finalnego skutku. Patrząc przez ten pryzmat, bardziej prawdopodobny jest brak porozumienia niż jego zaistnienie — mówi prezes Geo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu