Szef Intela zrezygnował ze stanowiska

opublikowano: 21-06-2018, 15:37
aktualizacja: 21-06-2018, 15:38

Dyrektor generalny Intela, Brian Krzanich zrezygnował, ze skutkiem natychmiastowym, po tym jak dochodzenie ujawniło, że wcześniejsze relacje z jednym z pracowników Intela naruszały politykę firmy, donosi Reuters.

Dochodzenie prowadzone przez wewnętrznych i zewnętrznych doradców potwierdziło naruszenie polityki firmy Intel - podała firma w oświadczeniu.

Zobacz więcej

Brian Krzanich, fot. Bloomberg

Zarząd spółki powołał dyrektora finansowego Roberta Swana na stanowisko tymczasowego dyrektora naczelnego.

Krzanich pełnił funkcję szefa amerykańskiego koncernu od maja 2013 r.

Intel poinformowała również, że zarząd rozpoczął poszukiwania nowego dyrektora generalnego, w tym zarówno wśród kandydatów wewnętrznych, jak i zewnętrznych, i zatrudni do tego specjalistyczną firmę.

Firma prognozuje również lepsze niż oczekiwano przychody i zyski drugiego kwartału.

Koncern oczekuje kwartalnych przychodów w wysokości około 16,9 miliarda USD i skorygowanego zysku w wysokości około 99 centów za akcję. Analitycy średnio oczekują w II kw. przychodu w wysokości 16,29 miliarda USD i skorygowanego zysku w wysokości 85 centów za akcję.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu