Szef Messengera we władzach giełdy bitcoina

Marek Druś, cnbc.com
opublikowano: 13-12-2017, 12:46
aktualizacja: 13-12-2017, 12:46

David Marcus, szef należącego do Facebooka komunikatora Messenger wszedł do władz Coinbase, jednej z największych giełd kryptowalut.

Poinformował o tym na Twitterze prezes Coinbase, Brian Armstrong. Giełda kryptowalut liczy na jego doświadczenie w sprawie technologii płatności oraz usług mobilnych. Marcus w przeszłości zasiadał także we władzach PayPal.

David Marcus
Zobacz więcej

David Marcus fot. Bloomberg

Szef Messengera podkreślił w wydanym oświadczeniu, że kryptowaluty fascynują go od co najmniej pięciu lat.

- Jestem zaangażowany i zafascynowany krypto walutami od 2012 roku. Jestem też świadkiem jak Coinbbase zaczął demokratyzować dostęp do tej nowej klasy aktywów – powiedział. – Jestem przekonany, że to nad czym pracuje spółka ma potencjał materialnie zmienić życie ludzi na całym świecie – dodał, podkreślając, że będzie pracował ze spółką i jej władzami, aby „przekształcić tą wizję w rzeczywistość”.

Coinbase to obecnie najpopularniejsza aplikacja na App Store. W ostatnim czasie, z powodu gwałtownego wzrostu zainteresowania kryptowalutami, giełda miała problemy techniczne i musiała na pewien czas wstrzymywać działalność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Szef Messengera we władzach giełdy bitcoina