Szef Ryanaira z optymizmem spogląda na 2021 rok

  • Paweł Makosz
opublikowano: 24-03-2021, 16:55

Zdaniem Ryanaira, powrót wzmożonej liczby lotów po Europie nastąpi już w letnich miesiącach tego roku. Pomóc w tym mają przyspieszające w wielu krajach UE kampanie szczepionkowe.

Największy na Starym Kontynencie tani przewoźnik spodziewa się znacznego wzrostu liczby rejsów już na początku tego lata. Szacuje, że pod koniec czerwca będzie wykonywał 50 proc. siatki lotów sprzed pandemii. W okresie od lipca do września ich liczba ma wzrosnąć nawet do 80 proc.

– Wakacje w szkołach zaczynają się na przełomie czerwca i lipca. Zbiegnie się to w czasie z bardzo wysokimi wskaźnikami szczepień w całej w Europie - powiedział dyrektor generalny Michael O'Leary. Dodając, że spodziewa się zniesienia wszystkich ograniczeń w przemieszczaniu w miarę wzrostu liczby podanych zastrzyków.

Marek Wiśniewski

O'Leary poinformował, że powrót rejsów długodystansowych zajmie trochę czasu, aczkolwiek jego zdaniem Europejczycy na pewno będą szukali krótkich wakacyjnych lotów już w tym roku.

Akcje Ryanaira podrożały w środę o 4,4 proc. do 16,24 EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Makosz

Polecane