Szef SEC zaskoczony powszechnością oszustw

opublikowano: 11-04-2018, 07:39
aktualizacja: 11-04-2018, 07:41

Jay Clayton, były prawnik z Wall Street, a od roku szef amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wyznał, że jest zaskoczony powszechnością oszustw dokonywanych podczas ofert ICO i na rynku akcji groszowych.

- Oszuści gromadzą się w nowych i atrakcyjnych obszarach. Przypuszczam, że nie powinno mnie to dziwić, ale dziwi. Również skala oszustw, które są i były dokonywane na rynku akcji groszowych – powiedział Clayton podczas konferencji w Chicago. – Uważam, że musimy nadal badać, czy nasze podejście regulacyjne jest dostateczne, by chronić inwestorów indywidualnych – dodał.

Jay Clayton
Zobacz więcej

Jay Clayton fot. Bloomberg

W ostatnim okresie setki start-upów zdecydowało się skorzystać z ofert ICO w celu pozyskania pieniędzy na realizację projektów. Operacja łącząca cechy crowdfundingu i pierwotnej oferty publicznej akcji (IPO) nie jest objęta żadnymi regulacjami. Szef SEC powiedział, że w jego ocenie wiele z ICO było w rzeczywistości IPO, choć nikt tego tak nie określał. Dodał również, że wiele ze spółek „groszowych” to narzędzia do oszukiwania inwestorów.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Szef SEC zaskoczony powszechnością oszustw