Szefem Sony ma zostać obcokrajowiec

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-03-2005, 07:41

Sony, jeden z największych  japońskich i światowych koncernów przemysłowych, będzie miał wkrótce nowego prezesa - obcokrajowca, co jest ewenementem w japońskiej tradycji korporacyjnej - zapowiedziały w  poniedziałek media japońskie i międzynarodowe.

Sony, jeden z największych  japońskich i światowych koncernów przemysłowych, będzie miał wkrótce nowego prezesa - obcokrajowca, co jest ewenementem w japońskiej tradycji korporacyjnej - zapowiedziały w  poniedziałek media japońskie i międzynarodowe.

    Nowym prezesem spółki ma być urodzony w W.Brytanii  sir Howard Stringer, dotychczasowy wiceprezes i zarazem szef amerykańskiej filii Sony.

    Zastąpi on dotychczasowego prezesa i zarazem naczelnego dyrektora Sony Corp. Nobyuyuki Idei - poinformowała w poniedziałkowym wydaniu najbardziej wpływowa japońska gazeta biznesowa "Nihon Keizai Shimbun".

    Reuter, powołując się na dobrze poinformowane źródła we władzach japońskiej firmy pisze, że posiedzenie rady dyrektorów, na którym zapadną najważniejsze decyzje personalne, odbędzie się już w poniedziałek.    Informatorzy agencji podają, że ustąpienie Idei wiąże się z jego odpowiedzialnością  za spadek dochodów firmy  w ciągu pięciu ostatnich lat.

    63-letni Stringer, który jest Walijczykiem z pochodzenia, ma za sobą 30-letnią karierę dziennikarską i menadżerską  w amerykańskiej sieci telewizyjnej CBS.  Do Sony przeszedł w 1997 roku.

    Do jego obowiązków jako wiceprezesa Sony należał przede wszystkim nadzór nad biznesem rozrywkowym. Kierował on m.in. ubiegłorocznym przejęciem przez Sony słynnego hollywoodzkiego  studia filmowego Metro-Goldwyn-Mayer.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane