Szefowała firmą IKEA w Polsce, pokieruje w Chinach

opublikowano: 08-06-2018, 11:09
aktualizacja: 08-06-2018, 11:10

Anna Pawlak-Kuliga, która od prawie dwóch lat kierowała firmą IKEA w Polsce od września obejmie stanowiska prezesa grupy IKEA w Chinach.

Z koncernem IKEA Anna Pawlak-Kuliga związana jest od 10 lat. Najpierw pracowała w Wielkiej Brytanii, ale pięć lat temu przeniosła się do Polski, gdzie początkowo była członkiem zarządu, a później wiceprezesem firmy IKEA Retail. Zwieńczeniem jej kariery w kraju było objęcie we wrześniu 2016 r. stanowiska szefowej tej spółki. Była pierwszą Polką kierującą polskim oddziałem grupy. Zasiada też w zarządzie innej spółki grupy - IKEA Property.

Anna Pawlak-Kuliga w połowie zeszłej dekady tak, jak setki tysięcy naszych rodaków, wyjechała do Londynu. Najpierw pracowała tam w firmie Regus, a następnie trafiła do grupy IKEA, gdzie zaczęła się jej międzynarodowa kariera zawodowa.
Zobacz więcej

Menedżerka- emigrantka

Anna Pawlak-Kuliga w połowie zeszłej dekady tak, jak setki tysięcy naszych rodaków, wyjechała do Londynu. Najpierw pracowała tam w firmie Regus, a następnie trafiła do grupy IKEA, gdzie zaczęła się jej międzynarodowa kariera zawodowa. IKEA

Pod rządami Anny Pawlak-Kuligi IKEA uruchomiła kolejny duży sklep – w Lublinie i zaczęła przygotowania do otwarcia trzeciej placówki w Warszawie - w centrum handlowym Blue City. Ma to być jednak inny niż dotychczasowe, nowy format sklepu.
Oprócz tego uruchomiono nowe kanały sprzedaży, otwarto innowacyjne punkty sprzedaży np. IKEA Centrum dla Firm i pierwszy na świecie Hub Innowacyjny dla IKEA.

- Za jedno z najważniejszych osiągnięć uważam podniesienie minimalnej stawki godzinowej do 20 zł – mówi Anna Pawlak-Kuliga.

Dodaje, że w grupie IKEA w Polsce standardem jest już to, że połowę stanowisk kierowniczych zajmują kobiety, a połowę mężczyźni.

- Niewielu firmom w Polsce udało się osiągnąć ten wskaźnik - zauważa szefowa IKEA Retail.

Przejście Anny Pawlak-Kuligi do azjatyckiego oddziału koncernu można uznać za awans - Chiny to dla grupy IKEA największy rynek na świecie.

Tymczasowo obowiązki prezesa firmy w Polsce przejmie dotychczasowa członkini zarządu Iwona Szczęka.
Bartłomiej Mayer

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu