Szefowi Totka grozi utrata posady

Aneta Królak
opublikowano: 10-04-2000, 00:00

Szefowi Totka grozi utrata posady

Emil Wąsacz, minister skarbu, dokonał zmian w radzie nadzorczej Totalizatora Sportowego. Może to zaowocować odwołaniem Sławomira Sykuckiego, szefa spółki.

Do rady nadzorczej TS dokooptowano pięć nowych osób. Jednocześnie odwołano dwóch członków. Swoje funkcje stracili: dotychczasowa przewodnicząca RN Katarzyna Gonta Grabiec oraz Wojciech Balczun. Nowo powołanymi członkami RN są Paweł Augustyn, Zbigniew Derdziuk, Andrzej Piętka, Mirosław Staruch oraz Rafał Kliś.

Zgromadzenie Wspólników Totalizatora Sportowego zwołało posiedzenie rady nadzorczej na 17 kwietnia. W jego trakcie może zostać odwołany prezes zarządu.

— Zmiany w radzie można potraktować jako przygotowanie do wymiany prezesa TS — twierdzi źródło zbliżone do zarządu TS.

Na rynku krążą pogłoski, że miejsce Sławomira Sykuckiego zajmie Władysław Jamroży bądź Aleksandra Mietlicka. Dla Władysława Jamrożego przejście do Totalizatora miałoby być honorowym odejściem z PZU (obecnie Jamroży jest zawieszony w obowiązkach prezesa). Z kolei Aleksandra Mietlicka z Krajowej Fundacji Gospodarczej Solidarność jest podobno bardziej doświadczona w branży hazardowej. Wraz z Polskim Monopolem Loteryjnym próbowała uruchomić bingo telewizyjne Geniusz.

— Nie dotarły do mnie z MSP żadne sygnały, jakobym miał odejść z PZU i zostać prezesem Totalizatora. Na razie nic mi o tym nie wiadomo — twierdzi Władysław Jamroży. AK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aneta Królak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Szefowi Totka grozi utrata posady