Czytasz dzięki

Szefowie jednej z największych giełd kryptowalut rezygnują

opublikowano: 08-10-2020, 13:06

Szefowie giełdy BitMEX ogłosili rezygnację ze stanowisk po tym jak zostali oskarżeni przez amerykańskich prokuratorów, donosi Reuters.

W ubiegłym tygodniu Departament Sprawiedliwości oskarżył trzech założycieli giełdy, a także jej pierwszego pracownika, o naruszenia federalnego prawa o tajemnicy bankowej. Prokuratorzy twierdzą także, że BitMEX stał się narzędziem prania pieniędzy i łamania sankcji międzynarodowych.

Spółka zapowiedziała, że będzie zdecydowanie walczyć z zarzutami. Jednak Arthur Hayes i Samuel Reed odejdą ze stanowisk odpowiednio prezesa i dyrektora technologicznego. Obowiązki prezesa przejmie dyrektor operacyjna Vivien Khoo.

Reuters przypomina, że BitMEX to jeden z największych na świecie rynków kontraktów na bitcoina, popularny dzięki dużej płynności i wymagań mniej uciążliwych dla klientów niż na innych giełdach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane