Czytasz dzięki

Szenzen ogranicza sprzedaż aut

opublikowano: 29-12-2014, 14:08

Władze chińskiego Szenzen ogłosiły, że ograniczą liczbę aut, które zostaną sprzedane w tym mieście przez rok, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

Przez rok w Szenzen będzie można sprzedać tylko 100 tys. aut, poinformowały władze miasta w poniedziałek. Reuters zwraca uwagę, że to kolejne duże chińskie miasto, które walczy w ten sposób z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza i zagęszczeniem ruchu ulicznego. Wcześniej zdecydowały się na to m.in. Szanghaj i Pekin. Ograniczenia sprzedaży aut są jednocześnie wyzwaniem dla producentów, aby trafiać do mniejszych chińskich miast.

Firma konsultingowa McKinsey prognozuje, że do 2020 roku ponad 20 chińskich miast przekroczy krytyczny poziom 250 aut na kilometr dróg, co skłoni ich władze do wprowadzenia ograniczenia sprzedaży samochodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane