Szerokość rynku dobrze wróży S&P500

opublikowano: 20-02-2019, 22:00

Zwyżki cen akcji na amerykańskim rynku są na tyle powszechne, że sugeruje to kontynuację dobrej passy, uważa Keith Lerner, strateg SunTrust Private Wealth Management, cytowany przez agencję Bloomberg.

Ekspert wziął pod lupę wykresy cen akcji blue chipów i zauważył, że cena ponad 90 proc. walorów znajdowała się w miniony piątek powyżej 50-sesyjnej średniej kroczącej. Tak wiele walorów nie notowało pozytywnej tendencji od marca 2016 r. Od 1990 r. takich przypadków było 14 i w 13 z nich S&P500 był wyżej zarówno trzy, jak i 12 miesięcy później. Od początku tego roku, po korekcie w grudniu, S&P500 urósł o niespełna 11 proc. Średni wynik rodzimych funduszy akcji amerykańskich to 13,74 proc. Najlepiej wypadł Esaliens Okazji Rynkowych, który wypracował stopę zwrotu w wysokości 27,8 proc. Drugi rezultat również należy do funduszy Esaliensa, tyle że skupionego na małych spółkach amerykańskich (19,8 proc.). Trzeci wynik osiągnął Pekao Akcji Amerykańskich (14,8 proc.). Najniższą stopę zwrotu osiągnął natomiast Copernicus Best Brands (6,78 proc.), wynika z danych Analiz Online.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu