Szerszą drogą z Siedlec do granicy w Terespolu

06-12-2003, 18:56

PAP: W sobotę oficjalnie został przekazany do eksploatacji w Lubelskiem liczący ponad 20 km odcinek zmodernizowanej drogi wojewódzkiej nr 698. Jej przebudowa została wsparta środkami unijnymi.

Trasa ta, biegnąca z Siedlec w kierunku wschodniej granicy państwa, równolegle do drogi krajowej nr 2 Warszawa-Terespol, usprawni ruch samochodowy do przejść w rejonie Terespola nad Bugiem, w tym zwłaszcza do terminalu odpraw samochodów ciężarowych w Kukurykach.

Przebudowany między Janowem Podlaskim a Krzyczewem odcinek drogi nr 698 był największą inwestycją Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie w ostatnich latach - podał jego dyrektor Wiktor Życzyński. Jej koszt wyniósł ok. 27 mln zł i w większości został sfinansowany ze środków kontraktu wojewódzkiego.

Roboty były współfinansowane przez Unię Europejską kwotą 5,8 mln zł w ramach programu Phare 2000 Spójność Społeczna i Gospodarcza. Była to pierwsza w Lubelskiem inwestycja na drogach standardu wojewódzkiego wsparta finansowo przez fundusze unijne - zaznaczył dyr. Życzyński.

"Zakres robót objął prawie 21 km. Na tej długości jezdnię poszerzono z 5,5 metra do 7, przebudowano 23 obiekty inżynieryjne, jak mosty i przepusty, zmodernizowano osiem skrzyżowań, usprawniono odwodnienie drogi" - powiedział Życzyński przedstawiając zakres robót.

Tegoroczny plan Zarządu Dróg Wojewódzkich obejmuje zadania inwestycyjne wartości ponad 39 mln zł. Dotychczas wykonano je w ok. 95 proc. - podał Życzyński.

W nadchodzącym tygodniu zostanie przekazany do użytku przebudowany most przez rzekę Tanew w Markowiczach. Jest to druga pod względem nakładów tegoroczna inwestycja drogowa zarządu - jej koszt przekroczył 5,7 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Szerszą drogą z Siedlec do granicy w Terespolu