Szkolnictwo wyższe dostosuje się do rynku

opublikowano: 27-06-2016, 13:54

NCBR przeznaczy ponad 130 mln zł dla krajowych uczelni na szkolenie kadr i dostosowanie do zmieniających się warunków społeczno-gospodarczych.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) startuje z nowym konkursem, w ramach którego na „Podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej” uczelni przekaże 132 mln zł. Wnioski będzie można składać w już w sierpniu 2016 r.

Fotolia

– Inwestycja w kompetencje kadr uczelni wyższych przełoży się na wyższą jakość prowadzonej dydaktyki. Projekt zakłada praktyczne wykorzystanie innowacyjnych umiejętności wykładowców, m.in. w zakresie learning-by-doing czy design-thinking, podczas prowadzonych przez nich zajęć. Na poprawie jakości i skuteczności szkolnictwa wyższego zyskają zatem studenci, a to dzięki nim w Polsce będzie rozwijać się nowoczesna gospodarka – zaznacza prof. Maciej Chorowski, dyrektor NCBR.

Celem konkursu jest wyłonienie i dofinansowanie projektów, w tym szkoleń z zakresu innowacyjnych umiejętności dydaktycznych, informatycznych, nauczania w języku obcym czy zarządzania informacją. 

Wsparciem ma zostać objętych ponad 7 tys. pracowników, mogą otrzymać do 9 tys. zł w przypadku szkoleń krajowych i 24 tys. zł – zagranicznych. 

1.08-30.09.2016 – w tym czasie będzie prowadzony nabór do konkursu „Podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej”, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik, PAP

Polecane