Szokujące dane o podróżach Polaków

AD
13-03-2013, 15:34

Ponad połowa Polaków nie wyjechała w ubiegłym roku na urlop, a ponad 90 proc. z nich jeździ wyłącznie na własną rękę - to niektóre wnioski z badania "Wyjazdy wypoczynkowe Polaków" przeprowadzonego w styczniu przez CBOS.

Nie podróżują, bo nie mają pieniędzy, jeśli zaś wyjeżdżają to najwyżej na tydzień, gdzieś w Polsce, organizując wszystko samodzielnie - tak można podsumować wyniki tych badań.

Z badania CBOS wynika, że aż 54 proc. Polaków nie wyjeżdża nigdzie na wakacje (FOT. Bloomberg)
Zobacz więcej

Z badania CBOS wynika, że aż 54 proc. Polaków nie wyjeżdża nigdzie na wakacje (FOT. Bloomberg)

Na pytanie "Czy w ostatnim roku wyjechałeś w celach wypoczynkowych na co najmniej 2 dni" aż 54 proc. badanych odpowiedziało "nie". Powód: brak pieniędzy.

Za granicę wyjechało jedynie 15 proc. respondentów. Najchętniej wybierane przez nich kierunki to takie, do których biura podróży najczęściej nie organizują wycieczek, czyli Niemcy (14 proc.), Chorwacja (12 proc.), Czechy i Włochy (po 11 proc.). Wciąż jednak najwięcej (86 proc.) podróżowało turystycznie tylko po własnym kraju.

Do tego z deklaracji badanych osób wynika, że prawie wszyscy (aż 92 proc.!) organizowali wyjazdy na własną rękę, co nie wieszczy dobrej koniunktury dla biur podróży, za to ukazuje potencjał, jaki mają tanie linie lotnicze i portale do rezerwacji miejsc w hotelach, pensjonatach czy prywatnych kwaterach.

Centrum Badania Opinii Społecznych przeprowadziło swoje badanie w styczniu 2013 r. na reprezentatywnej losowo wybranej próbie dorosłych Polaków (1227 osób).

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Szokujące dane o podróżach Polaków