Szron zbuduje galerię handlową

RAV
opublikowano: 23-09-2010, 00:00

Po trudnym roku podkarpacka Gazela Biznesu poprawia sprzedaż i stawia centrum handlowe za 35 mln zł.

Po trudnym roku podkarpacka Gazela Biznesu poprawia sprzedaż i stawia centrum handlowe za 35 mln zł.

Szron, dystrybutor sprzętu RTV–AGD oraz mebli z Jarosławia, który w najnowszym rankingu Gazel Biznesu zajął szóstą pozycję w województwie podkarpackim, coraz mocniej dywersyfikuje działalność.

— Pod koniec czerwca rozpoczęliśmy budowę centrum handlowego, którego powierzchnia sięgnie 5500 mkw. Będzie to jedyny tego typu tak duży obiekt w Jarosławiu — twierdzi Wiesław Krystecki, dyrektor firmy Szron.

Jej koszt może sięgnąć nawet 35 mln zł. Niestety, z powodu warunków pogodowych w pierwszej połowie roku inwestycja nie szła pełną parą. Dotychczas wykonano tylko 50 proc. prac zaplanowanych do dzisiaj.

— Teraz przyspieszamy, bo 30 czerwca 2011 r. odbędzie się wielkie otwarcie — zapowiada dyrektor jarosławskiej Gazeli.

Niemal połowa pieniędzy potrzebnych na inwestycję pochodzi z wkładu własnego. Skąd pomysł na taki biznes? Podpowiedział kryzys.

— Ubiegły rok był trudny dla firmy. To skutek nastawienia na eksport — około 67 proc. przychodów pochodzi z rynków zagranicznych, m.in. Ukrainy, która przeszła silną recesję. Zysk udało się jednak osiągnąć, m.in. dzięki wynajmowi powierzchni (1500 mkw.), którą już posiadaliśmy. Ponadto rozpoczęliśmy import biomasy z Ukrainy i jej sprzedaż do elektrowni i elektrociepłowni na terenie Podkarpacia — mówi Wiesław Krystecki.

Na obecne wyniki szef firmy nie może już narzekać.

— Choć 2010 r. zaczął się bardzo kiepsko, a styczeń i luty były najgorszymi miesiącami pod względem sprzedaży w historii firmy, to prognoza na cały rok jest bardzo optymistyczna — twierdzi dyrektor jarosławskiej Gazeli.

Przychody mają być większe niż przed rokiem, kiedy sięgnęły 28 mln zł (w 2008 r. przekroczyły 37 mln zł).

— Od początku drugiego półrocza sprzedaż na krajowym rynku mocno rośnie. Coraz więcej napływa też zamówień eksportowych — mówi Wiesław Krystecki.

Firma Szron, która powstała w 1994 r., ma dwa salony sprzedaży — w Jarosławiu i Przemyślu. Jednak dzięki internetowi obsługuje też klientów z innych rejonów Polski.

— Ponadto naszymi odbiorcami, poza Ukrainą, są kontrahenci z Rosji i Mołdawii — dodaje Wiesław Krystecki.

Dołącz do Gazel

Jak zostać Gazelą Biznesu 2010? Najlepiej, uzupełniając krótki formularz na stronie gazele.pl lub pb.pl. Termin składania aplikacji mija 30 września. Do tego jednak trzeba spełnić kilka warunków. Gazelą może zostać firma, która rozpoczęła działalność przed rokiem 2007 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś. Do tego w roku bazowym 2007 przychody ze sprzedaży muszą mieścić się w przedziale między 3 mln a 200 mln zł, a w latach 2007-09 z roku na rok biznes musi odnotowywać wzrost przychodów ze sprzedaży. Kolejny warunek to brak straty w ostatnich trzech latach i publikacja wyników finansowych przynajmniej od 2007 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RAV

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu