Szukaj pitomatu

iwa
opublikowano: 15-02-2012, 08:30

Jeśli nie masz pytań do urzędnika, złóż zeznanie w pitomacie. Możesz nawet o północy.

Urzędomaty, nazywane też pitomatami są już w coraz większej liczbie urzędów skarbowych. To specjalne urządzenia, które pozwalają uniknąć kolejek. Przyjmują szybko i bezpiecznie zeznania podatkowe. Można złożyć w nich także załączniki.

Pitomaty wyglądają podobnie do bankomatów – mają podajnik oraz ekran dotykowy. Warto z nich skorzystać, jeśli podatnik nie ma wątpliwości związanych z wypełnieniem formularzy PIT, ani żadnych innych pytań do urzędnika dotyczących zasad rozliczeń ubiegłorocznych dochodów i podatku.

Złożenie zeznania w pitomacie jest bardzo proste – podaje się swój numer identyfikacyjny, wskazuje rodzaj składanej deklaracji, wkłada wypełniony formularz do podajnika. Potem urządzenie drukuje potwierdzenie złożenia PIT. Należy je zachować, gdyż stanowi dowód złożenia zeznania.Maszyny te są czynne całą dobę. W niektórych urzędach skarbowych tylko do godz. 24-ej.

W pitomatach można składać druki PIT, CIT oraz VAT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: iwa

Polecane