Czytasz dzięki

Szwajcar pokieruje Orange Polska

MZAT
opublikowano: 07-07-2020, 14:19

Julien Ducarroz, w ostatnich latach kierujący telekomem w Mołdawii, będzie prezesem polskiej spółki francuskiego koncernu.

Były zastępca obecnego prezesa polskiego Orange zostanie jego następcą. Francuska grupa oficjalnie podała we wtorek, że od września największym telekomem w Polsce będzie kierował Szwajcar Julien Ducarroz, w ostatnich latach szef Orange’a w Mołdawii, a wcześniej członek zarządu spółki w Rumunii w czasie, gdy kierował nią Jean-Francois Fallacher, obecny prezes Orange Polska.

Julien Ducarroz
Zobacz więcej

Julien Ducarroz fot. ARC

„Julien Ducarroz otrzymał jednogłośnie pozytywną opinię Komitetu ds. Wynagrodzeń. Jestem przekonana, że jego szerokie doświadczenie w sektorze telekomunikacji, z ponad 10-letnim stażem na stanowiskach wykonawczych, zdobyte w różnych krajach i w różnych obszarach, takich jak strategia i rynek komercyjny, będzie dużym atutem przy przeprowadzeniu Orange Polska przez nowy plan strategiczny” - mówi Maria Pasło-Wiśniewska, przewodnicząca Komitetu ds. Wynagrodzeń i niezależny członek rady nadzorczej Orange Polska, cytowana w komunikacie spółki.

Jako pierwszy informację o tym, że nowym prezesem Orange Polska zostanie Jean Ducarroz, jeszcze w niedzielę podał serwis GSMonline.pl. Nie potwierdziły się natomiast spekulacje o przenosinach Mariusza Gacy, wiceprezesa polskiej spółki ds. rynku konsumenckiego, do belgijskiej spółki grupy.

O tym, że władze telekomu w Polsce się zmienią, było wiadomo od miesiąca. Francuska centrala zapowiedziała wtedy spore przetasowania w komitecie wykonawczym, a także ogłosiła, że kierujący do tej pory grupą w Polsce Jean-Francois Fallacher przeniesie się na fotel prezesa w Hiszpanii.

Nowy prezes, który formalnie ma zostać powołany na stanowisko przez radę nadzorczą podczas posiedzenia zaplanowanego na 21 lipca, w grupie Orange pracuje od 18 lat.

„Do zakończenia studiów byłem zdolny, ale leniwy. Dołączyłem do Orange’a w ramach programu dla studentów MBA i w ciągu dwóch lat pracowałem w głównych departamentach: finansów, marketingu i technicznym. Łącznie pracowałem w siedmiu krajach na ponad piętnastu różnych stanowiskach” - mówił Julien Ducarroz w wydanej kilka miesięcy temu broszurze mołdawskiego Orange’a.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane