Szwajcaria bez przesyłek z Amazon.com

opublikowano: 06-12-2018, 09:14

Od 26 grudnia Szwajcarzy będą mogli kupować na Amazon.com tylko produkty elektroniczne. Fizyczne przesyłki nie będą dostarczane do kraju.

To samo dotyczy innych serwisów nie pochodzących z Unii Europejskiej, twierdzi szwajcarski dziennik Tages Anzeiger. Powodem wstrzymania dostaw przesyłek przez amerykańskiego giganta e-commerce jest zmiana w przepisach o VAT w Szwajcarii od przyszłego roku. Oznacza ona, że internetowi dystrybutorzy o obrotach co najmniej 100 tys. CHF będą opodatkowani w przypadku małych przesyłek jak krajowi.

Amazon.com rekomenduje użytkownikom ze Szwajcarii korzystanie z europejskich serwisów Amazon.de, Amazon.fr czy Amazon.co.uk.

Szwajcarzy kupowali na Amazon.com dobra o wartości ok. 65 mln CHF rocznie. To prawie dziewięciokrotnie mniej niż wartość ich zakupów na Amazon.de.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.ch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu