Czytasz dzięki

Szwajcaria nie dla Abramowicza

opublikowano: 26-09-2018, 18:28

Roman Abramowicz, rosyjski miliarder-oligarcha chciał przenieść się do Szwajcarii, ale wycofał wniosek po tym jak zorientował się, że może być odrzucony.

Szwajcarski dziennik Tribune de Geneve (TdG) poinformował, że Abramowicz został odprawiony, bo szwajcarska policja uznała iż jego obecność stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa. Rosyjski miliarder miał starać się o możliwość zamieszkania w kantonie Valais, gdzie znajduje się m.in. luksusowy kurort narciarski, ujawnił szef służb migracyjnych kantonu Jacques de Lavallaz. Valais zgodziło się, ale inne zdanie miały federalne służby imigracyjne, które mają ostatnie słowo.

Zobacz więcej

Roman Abramowicz, fot. Bloomberg

- Federalny sekretariat do sprawi imigracji miał podjąć negatywną decyzję, ale przedstawiciele pana Abramowicza wycofali wniosek swojego klienta zanim została wydana – powiedział de Lavallaz.

Wyjaśnił, że decyzja sekretariatu opierała się na analizie przeprowadzonej przez federalną policję. 

Tribune de Geneve napisał, że według policji Abramowicz był powiązanych z „domniemanym praniem pieniędzy i miał domniemane kontakty z organizacjami kryminalnymi”. 

Prawnicy Abramowicza oprotestowali publikację dziennika twierdząc iż nie ma żadnych dowodów na jego powiązanie z działaniami kryminalnymi. 

Tribune de Geneve opublikowała artykuł o Abramowiczu po trwającej siedem miesięcy batalii sądowej z prawnikami oligarchy. Dopiero w ubiegłym tygodniu sąd federalny wydał zgodę na publikację.

Abramowicz wcześniej w tym roku otrzymał obywatelstwo Izraela po tym jak Wielka Brytania zwlekała z przyznaniem mu wizy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.ch

Polecane