Szwajcarski bank centralny gotów do interwencji

  • PAP
opublikowano: 07-03-2022, 10:45

Szwajcarski bank centralny poinformował w poniedziałek, że jest gotów do interwencji na rynku walutowym, aby przeciwdziałać umocnieniu się franka – podał Reuters.

Narodowy Bank Szwajcarii
Narodowy Bank Szwajcarii
fot. Stefan Wermuth/Bloomberg

Jak podał w poniedziałek Reuters, szwajcarski bank centralny (SNB) podał w poniedziałek, że jest gotów do interwencji na rynku walutowym, aby przeciwdziałać umocnieniu się franka.

Napaść Rosji na Ukrainę i nałożone na ten kraj sankcje doprowadziły do mocnej przeceny euro w stosunku do franka szwajcarskiego. W poniedziałek przed godz. 10 kurs euro wynosił 1,0019 franka szwajcarskiego.

„Frank szwajcarski jest traktowany jako bezpieczne schronienie razem z dolarem amerykańskim i japońskim jenem” – podał SNB w cytowanym przez Reutersa oświadczeniu.

SNB podał także, ze wycena franka jest nadal wysoka.

„SNB jest gotów do interwencji na rynku walutowym, jeśli to konieczne” – podał w cytowanym przez Reutersa oświadczeniu bank centralny Szwajcarii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane