Szymczycha: Rywin nie jest wariatem

Paweł Zielewski, Reuters
opublikowano: 02-06-2003, 00:00

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Dariusz Szymczycha, który zeznawał w sobotę przed komisją śledczą, uważa, że Lwu Rywinowi nie można przypisać określeń: „wariat” lub „prowokator”. Jego zdaniem, nie doszło do kompromisu między rządem a mediami prywatnymi w sprawie nowelizacji ustawy o rtv.

Szymczycha o złożeniu przez Lwa Rywina korupcyjnej oferty dowiedział się we wrześniu. Wcześniej, w lipcu, o „hipotetycznej sytuacji” propozycji płatnej protekcji rozmawiał z nim Adam Michnik.

Minister poinformował, że 27-28 lipca 2002 r., podczas turnieju tenisowego Prokom Open, spotkał Lwa Rywina, z którym — jak powiedział — przywitał się i wymienił zdawkowe grzeczności. Wtedy też Rywin przekazał Kwaśniewskiemu swoją notatkę, w której przedstawia własną wersję wydarzeń i jego wizyty w „Agorze”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Zielewski, Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Szymczycha: Rywin nie jest wariatem