T-Systems wdraża Great Plains Siebel

Kamil Kosiński
07-05-2001, 00:00

T-Systems wdraża Great Plains Siebel

Występująca pod marketingową nazwą T-Systems, firma Debis IT Services Polska podpisała z DaimlerChrysler Automotive Polska kontrakt na wdrożenie systemu do obsługi relacji z klientami (CRM) Great Plains Siebel Front Office. Wcześniej u tego samego klienta wdrażała już system wspomagający zarządzanie klasy ERP produkowany przez SAP.

Obecnie trwa pierwsza część wdrożenia tej aplikacji. Obejmuje ona licencje na siedmiu nazwanych użytkowników, z których pięciu będzie pracować jednocześnie. Obejmuje ona moduły Campaign i Call Centre. Pierwszy z nich ma wspierać prowadzenie i optymalizowanie kampanii marketingowych. Drugi, rozszerzony o funkcjonalności Sprzedaż i Serwis, będzie wykorzystywany przez agentów Call Centre m.in. do udzielania telefonicznych informacji o aktualnej ofercie, promocjach, wspierania obsługi gwarancyjnej i reklamacyjnej oraz rejestracji potencjalnych klientów DaimlerChrysler Automotive Polska.

W drugim etapie projektu mają zostać wdrożone moduły automatyzujące procesy i zadania użytkowników Workflow oraz moduł odpowiedzialny za kontakty z klientami za pośrednictwem Internetu. Liczba użytkowników systemu wzrośnie wtedy kilkakrotnie. Do systemu zostanie bowiem podłączona sieć dealerska firmy.

Docelowo, aplikacja będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows NT z wykorzystaniem bazy danych Oracle. Początkowo tę ostatnią będzie jednak zastępować Microsoft SQL.

Wynika to tylko z tego, że mutacja systemu Siebel stworzona przez Great Plains Software jest od razu sprzedawana tyl- ko z tą bazą, i w przeciwień- stwie do oryginalnych aplikacji Siebela nie pozwala na wybór spośród produktów IBM, Informixa, Microsoftu i Oracle. DaimlerChrysler już jednak postanowił o przeniesieniu w przyszłości swojego oprogramowania na bazę danych tej ostatniej firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / T-Systems wdraża Great Plains Siebel