Tacit pławi się w luksusie

opublikowano: 28-09-2017, 22:00

Deweloper oddał do użytku ekskluzywną szkołę, pracuje nad pięciogwiazdkowym hotelem i zapowiada kolejną inwestycję z najwyższej półki

Tacit Investment, spółka należąca do biznesmenów z branży paliwowej — Grzegorza Jankilewicza i Sławomira Smołokowskiego, właścicieli Mercuria Energy Group (dawniej JS), rozszerza działalność w segmencie nieruchomości luksusowych. Inwestor i deweloper warszawskiego apartamentowca Cosmopolitan kilka dni temu wmurował kamień węgielny pod budowę pięciogwiazdkowego hotelu The Bridge we Wrocławiu. W obiekcie o powierzchni ponad 12 tys. mkw. powstaną m.in. 184 pokoje, sale konferencyjne, restauracja i taras na dachu. Na najwyższym piętrze, z którego rozciąga się widok na ogrody i rzekę, goście będą mogli skorzystać ze strefy rekreacyjnej ze SPA i jacuzzi.

Górna półka przyciąga:  Karolina Kaim, prezes Tacit Investment,  spodziewa się, że niedługo wszystkie apartamenty w Cosmopolitanie zostaną wyprzedane. Jest też zadowolona ze sprzedaży innej warszawskiej inwestycji spółki - rezydencji Park Lane przy Łazienkach Królewskich.
Zobacz więcej

Górna półka przyciąga: Karolina Kaim, prezes Tacit Investment, spodziewa się, że niedługo wszystkie apartamenty w Cosmopolitanie zostaną wyprzedane. Jest też zadowolona ze sprzedaży innej warszawskiej inwestycji spółki - rezydencji Park Lane przy Łazienkach Królewskich. Fot. ARC

— Budowa hotelu osiągnęła już poziom zero i zaczynamy piąć się w górę. Najtrudniejsze i najbardziej ryzykowne prace już za nami. Generalnym wykonawcą jest firma Strabag, która odpowiadała także za pierwszy etap inwestycji. Po kolejnym przetargu zleciliśmy jej całość budowy — informuje Karolina Kaim, prezes spółki Tacit Investment. The Bridge będzie działał pod marką MGallery by Sofitel, którą AccorHotels wprowadza do Polski. Budynek zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2019 r.

Tacit jest także inwestorem i deweloperem ekskluzywnej, prywatnej szkoły średniej Akademeia High School w warszawskim Wilanowie. Obiekt otwarto we wrześniu 2017 r.

— Budynek powstał w 12 miesięcy. Jego najemcą i jednocześnie operatorem jest liceum Akademeia. W szkole duży nacisk kładziony jest na rozwój talentów artystycznych. Uczniowie mają do dyspozycji m.in. salę muzyczną ze studiem nagrań, studio fotograficzne, audytorium teatralne i stumetrową pracownię artystyczną. Oprócz nauki szkoła zapewnia także relaks na świeżym powietrzu, możliwy dzięki zielonemu patio i ekologicznemu ogrodowi na dachu, gdzie można będzie uprawiać zioła, warzywa i owoce. Oferta edukacyjna liceum jest skierowana zwłaszcza do tych uczniów, którzy chcieliby studiować np. w Wielkiej Brytanii czy USA — tłumaczy Karolina Kaim.

Wartość inwestycji to 42,5 mln zł. Prezes Tacita jest też zadowolona ze sprzedaży inwestycji apartamentowych spółki. Nie ma wątpliwości, że niedługo nabywców znajdą wszystkie apartamenty w Cosmopolitanie [ceny wynoszą od 2 do 7 mln zł za mieszkanie — red.].

— Sprzedaż zbliża się do 75 proc. 80 proc. naszych klientów to Polacy, z czego mniej więcej połowa mieszka w Warszawie i okolicach. Druga grupa to mieszkańcy całej Polski, głównie biznesmeni, prowadzący świetnie prosperujące firmy rodzinne w wielu niszowych branżach — mówi Karolina Kaim. Prezes zapowiada, że Tacit planuje kolejną ekskluzywną inwestycję w stolicy, jednak ze względu na jej wczesny etap nie chce ujawniać szczegółów. — Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli powiedzieć o niej więcej — dodaje Karolina Kaim.

OKIEM EKSPERTA
Segment z potencjałem

STEVEN BAXTED, partner, szef zespołu doradztwa dla rynku budownictwa i nieruchomości w KPMG w Polsce

Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce cechuje wciąż relatywnie niski poziom cen w porównaniu z Europą Zachodnią. Nawet w przypadku najbardziej prestiżowych obiektów średnie ceny za metr kwadratowy wynoszą maksymalnie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niskie stopy procentowe i koszty posiadania nieruchomości sprawiły, że inwestycje w luksusowe mieszkania stały się atrakcyjne dla inwestorów w Polsce. Ponadto, ze względu na to, że coraz trudniej znaleźć bezpieczne inwestycje o wysokiej rentowności, ekskluzywne nieruchomości są dosyć istotną częścią aktywów osób prywatnych. Tak długo jak utrzymają się niskie stopy procentowe i stosunkowo niskie koszty utrzymania nieruchomości, a inne możliwości inwestycyjne będą ograniczone, segment luksusowych mieszkań w Polsce będzie stabilnie rósł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu