Tajemniczy cel

Katarzyna Kozińska
opublikowano: 07-12-2004, 00:00

W lubelskiej hurtowni leków Lubfarm szykują się zmiany. Z emisji obligacji spółka chce zebrać kilkanaście milionów złotych.

20 grudnia akcjonariusze hurtowni leków Lubfarm z Lublina mają podjąć decyzję o emisji obligacji. Przemysław Sierocki, prezes i współwłaściciel hurtowni nie chce na razie ujawniać, na jaki cel chce tą drogą pozyskać kapitał.

— Chcielibyśmy, by emisja przyniosła kilkanaście milionów złotych. To sposób uzyskania kapitału równie dobry jak każdy inny — mówi prezes Sierocki.

Lubfarm należy do Organizacji Polskich Dystrybutorów Farmaceutycznych. 80 proc. akcji spółki należy do Przemysława Sierockiego i jego brata. Właścicielami pozostałych 20 proc. jest blisko setka aptekarzy regionalnych.

Lubelscy konkurenci spekulują, że Lubfarm planuje wykupienie innej hurtowni regionalnej.

— Kilkanaście milionów to za dużo np. na budowę magazynów. Pewne jest zaś to, że trzeba szukać możliwości rozwoju, bo inaczej regionalne hurtownie nie mają szans w starciu z dużymi dystrybutorami — uważa szef jednej z regionalnych spółek.

Połączenie udało się wcześniej innemu członkowi OPDF, Hurtapowi, który przejął Lekoland. Wiktor Napióra, szef Hurtapu, zapowiedział wprowadzenie spółki na giełdę. Pozazdrościł toruńskiemu Torfarmowi, który do czasu wyboru indywidualnej drogi rozwoju również był członkiem OPDF.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kozińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tajemniczy cel