Takiego pakietu jeszcze nie było

opublikowano: 05-03-2019, 22:00

Deloitte przeprowadził największą pakietową transakcję na rynku mieszkań na wynajem.

Zagraniczny inwestor instytucjonalny kupił 175 mieszkań w Pacific Residence na warszawskim Powiślu. Przygotowanie i realizacja transakcji po stronie sprzedającego zostało przeprowadzone przez zespół doradztwa nieruchomościowego Deloitte’a. Transakcja, zawarta w ostatnich dniach stycznia, była jedną z największych pod względem wartości i wolumenu pakietową sprzedażą mieszkań. Wcześniejsze inwestycje instytucjonalne w mieszkania na wynajem to m.in. zakup w 2017 r. 72 apartamentów w budynku Złota 44 przez niemiecki fundusz inwestycyjny Catella Real Estate i w 2016 r. przez Bouwfonds European Residential Fund całego obiektu Apartamenty Pereca (193 mieszkania).

— Do tej pory na polskim rynku nie było praktycznie porównywalnych transakcji. Duże dotyczyły dotychczas całych budynków mieszkalnych, często kupowanych jeszcze przed oddaniem do użytkowania. Mieliśmy więc do czynienia z nowym produktem inwestycyjnym z punktu widzenia przygotowania do sprzedaży i marketingu — mówi Dominik Stojek, dyrektor w dziale doradztwa nieruchomościowego Deloitte’a.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu