Taleb: kryptowaluty „polisą przed orwellowską przyszłością”

opublikowano: 22-01-2018, 15:51
aktualizacja: 22-01-2018, 15:53

Nassim Taleb, autor m.in. książki „Czarny Łabędź. O skutkach nieprzewidywalnych zdarzeń”, uważa iż bitcoin, a także inne kryptowaluty, to zabezpieczenie zwykłych ludzi przed „orwellowską przyszłością”.

- Ale samo jego [bitcoina – red. pb.pl] istnienie jest polisą ubezpieczeniową, która będzie przypominać rządom, że ostatni obiekt, który establishment może kontrolować, a mianowicie waluta, nie jest już ich monopolem. To daje nam, tłumowi, polisę ubezpieczeniową przeciwko orwellowskiej przyszłości – napisał Taleb, w przeszłości finansista, obecnie profesor zarządzania ryzykiem na Uniwersytecie Nowego Jorku oraz autor. 

Zobacz więcej

Nassim Taleb, fot.: Bloomberg

Taleb, według którego bitcoin, to pierwsza „organiczna waluta”, wyraził całkowite poparcie dla koncepcji stojącej za kryptowalutami. Przyznał jednocześnie, że cyfrowe aktywa, bazujące na blockchainie, mają ograniczenia jako narzędzia płatności. Z drugiej strony uważa, że przewagą bitcoina nad takimi aktywami jak kontrakty na złoto, jest brak pośredników. 
 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu