Talent Alpha idzie na rekord

opublikowano: 22-05-2019, 19:17

18,5 mln zł finansowania od funduszu finansowanego przez PFR i prywatnych inwestorów dostanie start-up, który chce namieszać na rynku usług IT.

Talent Alpha, spółka założona we wrześniu 2018 r., która chce łączyć firmy świadczące usługi IT z regionu Europy Środkowej i Wschodniej z globalnymi koncernami, zdobyła 18,5 mln zł na rozwój. 20 maja podpisała łączne umowy na 18,5 mln zł z Aper Ventures finansowanym z pieniędzy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), oraz prywatnymi inwestorami, m.in. Jackiem Kłeczkiem, inwestorem kilkuset spółek z całego świata, który stanie na czele jej rady nadzorczej.

- To do tej pory największa inwestycja funduszu uruchomionego w ramach programu Otwarte Innowacje. Cieszy nas, że aktywność naszych funduszy znacznie podnosi wielkość rund, na jakie mogą liczyć innowacyjne polskie spółki na krajowym rynku VC – mówi Rozalia Urbanek, dyrektor inwestycyjna PFR Ventures.

Talent Alpha to jedna z dziewięciu firm, które dostały łącznie 41,6 mln zł dofinansowania z funduszy venture capital uruchomionych przez PFR.

- W Europie Środkowej i Wschodniej znam tylko trzy inwestycje, w tym naszą, którym udało się uzyskać tak dużą kwotę finansowania w rundzie seed – podkreśla Mike Kennedy, członek zarządu i współzałożyciel Talent Alpha, były dyrektor wykonawczy w Goldman Sachs.

Firma przeznaczy pieniądze na rozwój technologii, budowę relacji z klientami i partnerami, promocję i wzrost wewnętrzny. Talent Alpha to platforma rekrutacyjna dla sektora IT.  Dużym graczom daje dostęp do zespołów, które dzięki temu mogą pracować przy globalnych projektach. Spółka podpisuje pierwsze umowy z klientami, a dla kilku już realizuje kontrakty. Prowadzi rozmowy z potencjalnymi klientami z USA, Hongkongu i Europy Zachodniej. Współpracuje z prawie 60 software house’ami z Polski, Białorusi, Czech, Litwy, Ukrainy i Rumunii zatrudniającymi kilka tysięcy pracowników. Buduje też platformę technologiczną opartą o sztuczną inteligencję, która ma ułatwić klientom kontakt z dostawcami i dopasować specjalistów do potrzeb konkretnych projektów.

Założycielami i członkami zarządu Talent Alpha są także Przemek Berendt, były globalny wiceprezes Luxoftu, notowanej na giełdzie i zatrudniającej kilkanaście tysięcy osób outsourcingowej firmy IT oraz Szymon Niemczura, który ma na koncie kilka udanych biznesów startupowych.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy