TANDEM: innowacyjne elementy przejazdów kolejowo-drogowych

PARTNEREM PUBLIKACJI JEST TANDEM
opublikowano: 22-09-2022, 11:26
aktualizacja: 22-09-2022, 12:37
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

O inwestycjach w nowe technologie i innowacyjnych elementach przejazdów kolejowo-drogowych rozmawiamy z Henrykiem Jungiem, członkiem zarządu firmy TANDEM Sp. z o.o.

Marka TANDEM od lat uchodzi za jednego z liderów w branży wielkogabarytowych prefabrykatów żelbetowych. Jak państwo to osiągają?

Nieustannie inwestujemy w nowości technologiczne. Dokonaliśmy np. zakupu nowych suwnic, które wesprą naszą codzienną działalność, czyli produkcję żelbetowych elementów wielkogabarytowych, takich jak słupy, belki, pale prefabrykowane, a także ściany oporowe – TANDEM Blok System® oraz ściany oporowe typu „L” i „T”. Podkreślę, że w 2018 roku kupiliśmy nową, zautomatyzowaną, sterowaną komputerowo linię produkcyjną do wyrobu prefabrykatów w technologii szybkiego rozformowania. Jest to pierwsza tego typu linia technologiczna w Polsce. Umożliwia ona wykonanie prefabrykatu poprzez łączenie różnych materiałów - ceramiki, betonu, stali czy tworzyw sztucznych co umożliwia produkcję np.: okładzin górniczych, płyt drogowych i ażurowych, umocnień nasypów, skarp, koryt rzek oraz prefabrykatów kolejowych. Zakup tych urządzeń pozwolił nam wprowadzić nową jakość do produkcji i znacząco rozszerzyć asortyment. Dzięki tym inwestycjom umocniliśmy swoją pozycję na rynku.

Warto wspomnieć, że TANDEM to polska marka podbijająca rynek już od prawie 30 lat.

Zgadza się. Istniejemy od 1993 r. i od samego początku działamy w branży budowlanej. Zajmujemy się obsługą kontrahentów w zakresie budownictwa przemysłowego i kolejowo-drogowego, jak również klientów indywidualnych. Systematycznie rozwijamy kolejne technologie, chcąc sprostać rosnącym wymaganiom klientów. Dzięki nieustannemu rozwojowi, z niegdyś małej, kilkuosobowej firmy staliśmy się przedsiębiorstwem zatrudniającym około 100 pracowników.

Jakimi jeszcze innowacjami mogą się państwo pochwalić?

Wprowadziliśmy na rynek system z krawężnikiem kolejowo-drogowym, który posiada zastrzeżony europejski wzór przemysłowy nr 009047616. Krawężniki te stosowane są pod zabudowę przejazdów kolejowych, tramwajowych lub jako element rozdzielający różnego typu nawierzchnie np. kostka granitowa – masa bitumiczna. Pozwalają na trwałe przytwierdzenie zewnętrznych płyt przejazdowych do nawierzchni drogowej, dzięki czemu płyty zabezpieczone są przed przesuwaniem. Nasze krawężniki stwarzają możliwość współgrania z klasycznymi krawężnikami drogowymi, a jest to możliwe dzięki zastosowaniu ścięcia krawężnika T-KD. Rozwiązanie to zwiększa bezpieczeństwo pojazdów w trakcie pokonywania przejazdów torowych i połączeń nawierzchni drogowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane