Taniały spółki technologiczne

Przemysław Barankiewicz, Marek Druś
opublikowano: 10-04-2002, 00:00

We wtorek nastroje amerykańskich inwestorów pogarszały się w miarę zbliżania się do zakończenia notowań. Podaż dominowała przede wszystkim na rynku spółek technologicznych. Dow Jones mimo rozpoczęcia notowań od niewielkiego wzrostu, niemal przez całą sesję stopniowo tracił.

Na przebieg sesji duży wpływ miały przekazywane przez spółki informacje o wynikach osiągniętych w pierwszym kwartale tego roku. O ich pogorszeniu informował m.in. Verizon Communications, jeden z największych operatorów lokalnych sieci telekomunikacyjnych w USA. Akcje spółki staniały, podobnie jak jej rywali, SBC Communications i Bell South.

Taniały akcje spółek naftowych. Spowodował to spadek cen ropy na światowych rynkach. W dół poszła cena udziałów m.in. ExxonMobil. Indeks branży naftowej spadł we wtorek o ok. 2 proc.

Na rynku spółek technologicznych przecena dotknęła. Traciły na wartości papiery m.in. Microsoftu, Intela i Cisco Systems.

Wśród akcji, które zakończyły sesję wzrostem kursu, znalazły się m.in. Compaq, który zapowiedział poprawę kwartalnych wyników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Barankiewicz, Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Taniały spółki technologiczne