Tanie Państwo w wykonaniu ministra Wiecheckiego

(Tadeusz Stasiuk)
12-10-2006, 17:04

Minister Gospodarki Morskiej przybył do Szczecina na 5-minutowy odczyt i natychmiast wrócił do stolicy

Zielona Księga – Europejska Wizja Mórz i Oceanów – pod takim hasłem odbywa się w szczecińskim hotelu Radisson konferencja konsultacyjna na temat przyszłości gospodarki morskiej.

Organizatorem konferencji jest głównie Ministerstwo Gospodarki Morskiej, które przez pięć minut reprezentował sam R. Wiechecki, minister, który dziś po 9 rano przyleciał samolotem do Szczecina, wpadł do hotelu Radisson o godz. 9.45 i po 5-minutowym „referacie” w hotelu Radisson udał się o godz. 9.50 ponownie na lotnisko i powrócił do stolicy.

- Przyleciałem dosłownie na te parę minut, by Państwu powiedzieć, że moim prywatnym zdaniem, mam nadzieję, że rządu także gospodarka morska idzie i będzie nadal szła w dobrym kierunku. Ponieważ muszę być na głosowaniu w Sejmie o godz. 12, opuszczam konferencję, życząc owocnych obrad – powiedział Rafał Wiechecki, minister.

- Pan minister przyleciał do Szczecina służbowym samolotem, by w ciągu pięciu minut powiedzieć, „że moim prywatnym zdaniem”. Nawet nie zamienił paru zdań z organizatorami, prelegentami, liczną grupą przedstawicieli gospodarki morskiej. Może jedno z Karolem Osowski, przewodniczącym Sejmiku. To ma być tanie państwo, skandal – powiedział nam jeden z organizatorów konferencji z samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Bogdan Tychowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tanie Państwo w wykonaniu ministra Wiecheckiego