Tanieją parkingi przy lotniskach

Ważne dane

Tylko 25 proc. osób podróżujących samolotem przyjeżdża na lotnisko własnym autem — wynika z badania firmy START Parking, sieci parkingów wokół portów lotniczych, która oferuje ponad 10 tys. miejsc.

— Na skorzystanie z usług parkingów przy lotniskach najczęściej decydują się osoby, które podróżują całą rodziną — to blisko 60 proc. naszych klientów. Polacy zwykle korzystają z pomocy znajomych lub rodziny — tę opcję wybiera prawie co drugi podróżny. 15 proc. badanych na lotnisko dojeżdża taksówką, a co dziesiąta osoba decyduje się na skorzystanie z transportu publicznego — mówi Piotr Macierzyński, prezes START Parking.

Niechęć do parkowania przy lotnisku tłumaczy zaporowymi cenami narzuconymiprzez administratorów portów lotniczych. W ostatnich pięciu latach jednak jak grzyby po deszczu urosły prywatne parkingi i dziś jest ich o połowę więcej — 146, a miejsc parkingowych jest niemal trzykrotnie więcej — 31,8 tys. Spadły też ceny — zostawienie auta na tydzień kosztuje dziś średnio 75,6 zł, czyli o 30 proc. mniej niż w 2011 r. Najtaniej można zaparkować przy lotniskach w Rzeszowie, Krakowie i Gdańsku, gdzie za pozostawienie auta na tydzień trzeba zapłacić od 59 zł do 65 zł. Najdrożej jest w Poznaniu, gdzie ceny są co najmniej o połowę wyższe w stosunku do najtańszych miast. Spadkowy trend będzie kontynuowany także w tym roku.

— Średnie ceny spadną o ponad 5 proc., do 71 zł — mówi Piotr Macierzyński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Tanieją parkingi przy lotniskach