Targi dla kultury: Pamięci Milesa Davisa

MK
opublikowano: 23-09-2010, 00:00

Czołowy trębacz Europy Eric Truffaz i czarnoskóra charyzmatyczna wokalistka z Nowego Jorku Siggy Davis to gwiazdy tegorocznych Targów Kielce Jazz Festival.

Festiwal jazzowy, poświęcony pamięci wybitnego kompozytora i trębacza Milesa Davisa, organizowany już jest od ośmiu lat przez Kieleckie Centrum Kultury i Targi Kielce. Tegoroczna edycja imprezy będzie się odbywała od 24 do 26 września. Wystąpią giganci światowego i polskiego jazzu: amerykańska wokalistka Siggy Davis, francuski trębacz Eric Truffaz, a także Mika Urbaniak, Artur Dutkiewicz Trio oraz grupa Tomasz Grochot Quintet Eddie Henderson.

Organizatorzy przygotowali także wieczór filmowy, podczas którego będzie można obejrzeć dwa filmy. Pierwszy to dokument "Droga" w reżyserii Grzegorza Orczaka, ukazujący spotkanie jazzmanów z Brazylii, Stanów Zjednoczonych i Polski, którzy porozumiewają się tylko poprzez wspólne granie. Drugi film to "Bird" Flinta Eastwooda obrazujący życie i twórczość Charliego "Birda" Parkera — saksofonisty, którego nowatorskie podejście do muzyki i do gry na tym instrumencie zrewolucjonizowało i odmieniło tą dziedzinę sztuki.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Bilety można odbierać w Kieleckim Centrum Kultury. Więcej informacji na www.targikielce.pl i www.kck.com.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy