Targi Kielce wypromują innowacje w technologii

MBE
opublikowano: 14-06-2013, 00:00

Inwestorzy i przedsiębiorcy w jednym miejscu. Wymiana wiedzy, doświadczeń i kontaktów biznesowych. Tak będą wyglądać targi Inno-Tech Expo.

Rzeczywistość wirtualna, inteligentne ubrania i miasta, bioinżynieria, robotyka, druk 3D — to tylko część tematów, które pojawią się na targach Inno- -Tech Expo 2013 adresowanych do przedsiębiorców, instytucji oraz osób zainteresowanych rozwojem technologii i innowacji w Polsce.

Wydarzenie, którego celem jest promocja najciekawszych projektów technologicznych, odbędzie się w dniach 17-19 października na terenie Targów Kielce. Wystawcy mogą zgłaszać się do końca września za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie www. targikielce.pl/innotech. Pierwszy dzień targów upłynie pod znakiem kojarzenia pomysłów i zaawansowanych projektów, doświadczenia i kapitału. Organizatorzy chcą przyczynić się do stworzenia platformy współpracy, która umożliwi rozwój projektów. W targach uczestniczyć będą m.in. przedstawiciele funduszy inwestycyjnych. Przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w tzw. invest speed dates, czyli 90-sekundowych rozmowach z inwestorami, w trakcie których będą mieli szansę opowiedzieć o projektach i rozwiązaniach, nad którymi pracują. Drugiego i trzeciego dnia odbywać się będą tematyczne konferencje, pokazy i warsztaty przygotowane zarówno przez organizatorów targów, jak i poszczególnych wystawców. Wystąpienia mają służyć nie tylko wymianie wiedzy i informacji, ale także zapoczątkować szerszą dyskusję na temat innowacji, rozwoju technologicznego i ciekawych projektów w Polsce i na świecie.

— Na co dzień wiele mówi się o czerpaniu zysków z projektów zaawansowanych technologicznie. Jeśli powstają one w działach badawczo-rozwojowych dużych korporacji, ich wdrożenie jest wpisane w rozwój. Jednak gdy powstają w małych firmach albo na uczelniach, droga do implementacji bywa długa i wyboista. Targi Inno-Tech Expo mają za zadanie skrócić ją do minimum — poprzez efekt synergii i połączenie nauki, doświadczenia i inwestorów — mówi Anita Kijanka z firmy Com Creation, która razem ze Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Kielcach oraz Targami Kielce organizuje październikowe wydarzenie. Do udziału w nim organizatorzy zapraszają przedstawicieli młodych i dojrzałych firm technologicznych, instytucje otoczenia biznesu, parki i inkubatory technologiczne oraz szkoły wyższe.

— Targi Kielce to drugi ośrodek wystawienniczy w Europie Środkowej i Wschodniej. Jako wicelider rynku targowego nie możemy pozwolić sobie na to, aby wśród ponad 70 wystaw, które organizujemy każdego roku, zabrakło targów innowacji i nowych technologii. Inno-Tech Expo jest naturalnym następstwem rozwoju naszego ośrodka. Do dyspozycji wystawców oddajemy siedem w pełni wyposażonych hal, w tym najnowocześniejszą w Polsce halę wystawienniczą, pawilon E czy też Centrum Kongresowe wyposażone w nowatorskie rozwiązania technologiczne — mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu